Sněmovna vyřadila senátní návrh zákona o Národním parku Šumava z programu 17. schůze, která začala v úterý. Vzhledem k nebývalému tlaku ekologických aktivistů a množství dezinformací, kterým musí poslanci čelit, odložení projednávání vítám. Zároveň vyzývám každého, komu na osudu Šumavy záleží, aby apeloval na poslance za podporu senátního návrhu zákona.

Když sleduji obrovskou masáž poslanců, které se jim dostává prostřednictvím stovek mailů od ekologických aktivistů, označujících senátní návrh těmi nejhoršími přívlastky, cítím potřebu vnést do probíhající diskuze věcné argumenty. Vrcholem demagogie je článek Jana Charváta „Krájení Šumavy přeje spekulantům“ v Lidových novinách z úterý 16. září. Senátní návrh zákona o Národním parku Šumava, který podpořily šumavské obce, oba kraje, Rada Národního parku, při projednávání v Senátu 50 senátorů z 54 přítomných a který má podporu velkého množství obyvatel Šumavy, na základě zjevných manipulací označuje za zákon přející spekulantům. Není tomu tak, ekologičtí aktivisté zase matou veřejnost. Zákon by totiž konečně nastavil jasná a rozumná pravidla, která parku už více než 20 let chybí.
ODS senátní návrh zákona o Národním parku Šumava podporuje a udělá vše pro to, aby byl na říjnové schůzi Sněmovny projednán. Vyzývám proto všechny starosty šumavských obcí, vyzývám všechny Šumaváky, vyzývám všechny občany České republiky, kteří chtějí zachovat Šumavu nejen jako území krásné a uchvacující přírody, ale i jako místa, kde po staletí žili a měli by i nadále žít lidé, aby tento svůj názor svým poslancům napsali. Podpořte senátní návrh zákona o Národním parku Šumava a napište poslancům. Jejich kontaktní údaje jsou k dispozici na webu Sněmovny: www.psp.cz. Návrh zákona je k dispozici na tomto odkazu: návrh zákona