„Když podepíšu petici pro zachování české koruny, co tím získám? Jakou váhu má můj podpis? A máte pro petici podporu i v politice?“ Tak se mě ptá jeden tazatel. Rád bych odpověděl nejen jemu,ale komukoliv, komu je osud Koruny blízký. Zde je má odpověď:

Vážení občané,

Váš podpis pod peticí pro zachování české koruny bude mít takovou váhu, jakou má podpis jednotlivce u každé petice. Jeho váha bude závislá na množství jejích signatářů. Bude-li zastánců zachování české koruny hodně, bude mít Váš podpis váhu velkou. Váhu Vašeho podpisu zvýšíte tím, že přesvědčíte co největší množství lidí, aby spolu s Vámi petici podepsali.

Touto peticí se ODS obrací na všechny občany České republiky, samozřejmě včetně politiků. Pokud se kdokoli z nich rozhodne petici podepsat, bude vítán, včetně politiků z hnutí Úsvit samosprávné demokracie Tomia Okamury. I když s nimi v otázce referenda zásadně nesouhlasím, v tomto jediném případě si myslím, že případné budoucí rozhodování o vstupu naší země do eurozóny se bez něj neobejde.

Jan Zahradník