Ministerstvo životního prostředí vedené ministrem Richardem Brabcem za hnutí ANO vymyslelo vskutku originální argumentaci pro chystané zdražení automobilů občanům.
Tzv. ekologická daň, mezi lidmi též „ekovýpalné“, která se hradí při převodu vozidla na nového vlastníka dle emisní normy daného auta, se má zdražit. Primárním cílem je podle ministerstva snížení emisí výfukových plynů v centrech obcí a zlepšení kvality ovzduší a regulace hluku z dopravy. Pan ministr však možná nepostřehl, že tzv. dieselgate s upravenými emisemi se týkala právě moderních aut, která měla splňovat ty nejpřísnější normy. A nějak se to nepodařilo.
On a jeho úředníci také zřejmě netuší, že pro mnoho lidí je auto důležitým prostředkem pro jejich fungování a několik tisícovek navíc značným výdajem. Jsem proti další zbytečné dani. Navíc tento poplatek byl již jednou stanoven. A co se stalo? Nic, vozový park nemládne. Zřejmě se úředníci na ministerstvu řídí heslem, když to nejde silou, tak to půjde ještě větší silou. Po zrušení možnosti pokácet na vlastní zahradě strom, poté, co úředníci budou moci šmírovat, čím v domě topíte, aniž by měli povolení soudu, přichází z pera ministra za ANO další opatření, které lidem zbytečně vysaje peníze z kapes a přitom žádné zlepšení kvality ovzduší nepřinese.